אם הגעתם לפה זה אומר שהמילה הזו, דיגידיזם, עניינה אתכם, או שהיא מוכרת לכם והחלטתם לקרוא קצת יותר על מה טמון בה.

דיגידיזם היא בעצם דרך חיים. זוהי דרך חיים שפותחה לאחר מסע משמעותי בין ספרים ומציאות, בין מדע ורוחניות ובין מתמטיקה ופילוסופיה. זוהי דרך חיים שמחברת את כל אלו למקשה שלמה אחת..
זו דרך חיים שפותחה בסה"כ בשביל להציל את החיים שלי, צבי, ופשוט מעצם הוויתה ומעצם הוויתי, הפכה להיות (וממשיכה כך מיום ליום) דרך משמעותית לאנשים נוספים.

בבסיס הדיגידיזם עומדים שלושה עקרונות המהווים את היסודות החשובים ביותר אשר מהם נגזרות דרכי המחשבה וההתנהלות היום יומיים. העקרונות האלו הם:

  • חוסר משמעות
  • אגואיזם מושכל
  • רלוונטיות

חוסר משמעות הינו היסוד שעלה מתובנות המשלבות מדע ופילוסופיה. מתוך המחשבה האתאיסטית ומתוך המחקר אל נבכי היקום, כמו גם מתוך היקשים לוגיים פשוטים, קל להבין שבכל מקרה פרטני אפשרי, בין אם זה קיום אינסופי של צורות שונות של חומר ואנרגיה ובין אם זו הבנה שתתכן תופעת "יש מאין" וככזו, סביר שהיא קוראת יותר מפעם אחת בחיי היקום. לכן, גזירת משמעות אל ומשמעות של דבר מה, היא רק משחק של האדם אל מול האגו שלו. זה בדיוק מה שמוביל אל היסוד השני.

אגואיזם מושכל הינו היסוד שמבין שבבסיסה של כל פעולה שעושה יצור חי, קיים הצורך הכי עמוק והוא: לשרוד. המילה הזו, לשרוד, יכולה לתפוס הרבה ביטויים ובהרבה מקרים אפשר לראות את פרטים ביצעו פעולות שנוגדות בכל צורה שהיא את הצורך העמוק ביותר הזה. זהו יסוד מעמיק שיש בו הרבה מעבר למספר מילים שאפשר לכתוב באתר אינטרנט או אפילו בספר עב כרס. מתוך הבנה זו שכל אדם מונע מצורך אישי והחלטי זה אשר טובתו היא הטובה הגבוהה ביותר אותה הוא רואה לנגד עיניו, ניתן להבין כי ברוב המקרים, עדיף ליצור חי בתוך מערכת של יצורים חיים נוספים, לבצע פעולות למען האחר ולייצר שיתופי פעולה, שכן ההצלחה של שיתוף פעולה שכזה, או של עזרה לפרט חי אחר, לרוב תייצר רווח אישי גבוה יותר מאשר היצמדות להטבות אישיות ברורות בלבד.

רלוונטיות היא היסוד השלישי. יסוד זה הינו יסוד "מהפכני" בעולם הדרכים הפילוסופיות, שכן בבסיסו הוא גורם השינוי של יסודות הפילוסופיה עצמה. מתוך הבנה שהעולם משתנה, היקום משתנה והחיים עצמם תמיד משתנים, עולה ההבנה שסביר, ככל שהיצור החי שהולך בדרכי הדיגידיזם יבין זאת, שגם הפילוסופיה תשתנה, על פי היצור שאותו היא צריכה להדריך ולהוביל אל ההגשמה האישית הגבוהה ביותר אליה הוא מסוגל להגיע. כדוגמא, ניקח את האדם כפי שהוא בימינו אנו, בשנות ה 2000 לספירה הנוצרית: השאיפה הגבוהה ביותר של האדם היא הישרדות באושר רב. סביר ביותר שזהו מצב שכל יצור חי בעל תודעה כמו של האדם שואף אליו ובאותה המידה, יצור בעל תודעה גבוהה יותר, אם וכאשר נפגוש בכזה או נהפוך לכאלו, ייתכן שיגיע לשאיפה עילאית אחרת. ההישרדות תמיד תהיה ביצור חי, אך האושר, אולי לא תמיד יהיה מטרה.

באמצעות שלושת אלו, הדיגידיזם מעבירה מסרים שונים שמהותם היא להפוך את ההישרדות למצליחה, משגשגת ורוויה באושר.
הדיגידיזם היא דרך הוליסטית (כפי שכל דרך פילוסופית ראויה, לדעתי, צריכה להיות) וככזו שואפת ומחברת בין כלל העולמות המאפשרים את המטרה אליה היא מדריכה: אהבה, אושר, בריאות, מדע, מחשבה, מיניות, רוחניות, רפואה, שינוי, תודעה, תזונה, תנועה ועוד. על כל אלו ועוד אפשר לקרוא בבלוג.

כדי להעמיק ולהבין את הדרך, יש ללמוד אותה וגם לצעוד בה.
אם התעניינתם מספיק כדי להזיז את החיים שלכם לכיוון שאליו אתם רוצים להגיע והבנתם שהדיגידיזם היא דרך וכלי מעולים להגשים זאת, דברו איתי כאן!

באהבה רבה,
צבי